کد خبر: ۴۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۱ - ۱۶:۴۴
رئیس اداره راه و ترابری بومهن‏ ـ رودهن از زیر بار ترافیک رفتن تونل امام‏زاده هاشم (ع) به عنوان طولانی‏‌ترین تونل جاده‏ای کشور در سال آینده خبر داد.

به گزارش شهرخبر و به نقل از فارس، داریوش حسینی اظهار داشت: در حال حاضر، پروژه‏ تونل امام‏زاده هاشم (ع) با اجرای مؤسسه «حرا» از گروه سازندگی «خاتم‏الانبیا (ص)» در حال احداث است.


وی ادامه داد: خوشبختانه تلاش و ممارست این مجموعه سازندگی، طرح را با پیشرفتی ۶۰ درصدی همراه ساخته است.

حسینی اضافه کرد: امسال پروژه طولانی‏‌ترین تونل جاده‏ای کشور به پایان نمی‌‏رسد و جریان ترافیک در آن به سال آینده موکول می‌‏شود.

رئیس اداره راه و ترابری بومهن‏ ـ رودهن افزود: این طرح در سایه توان و دانش بومی و بدون کمک از مؤسسات خارجی مراحل اجرایی خود را می‌‏گذراند.

وی ادامه داد: با افتتاح این پروژه، بخش عمده‏ای از مشکلات کنونی مردم برای استفاده از محور هراز در گردنه امام‏زاده هاشم (ع) رفع می‌‏شود.

حسینی اضافه کرد: پروژه طولانی‏‌ترین تونل جاده‏ای کشور در مرحله نخست در حد فاصل منطقه «پلور» تا دامنه‏های «دشت مشاء» و در مرحله دوم در حد فاصل دشت مشاء تا منطقه «سادات‏محله» عملیاتی می‌‏شود.

رئیس اداره راه و ترابری بومهن‏ ـ رودهن افزود: از بزرگ‏‌ترین مزایای اجرای تونل امام‏زاده هاشم (ع) کاهش مسیر محور هراز و به تبع آن مصرف کمتر سوخت و صرفه‏جویی در زمان است.

وی ادامه داد: مزیت دیگری همچون حذف گردنه مخاطره‏آمیز، برف‏گیر و کولاک‏خیز امام‏زاده هاشم (ع) نیز در ردیف دیگر مزایای طرح قرار می‌‏گیرد.

     
نام :
ایمیل :
* نظر :
Captcha