کد خبر: ۴۰۰۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۹
خرم آباد:
سرپرست شهرداری خرم آباد از آغاز طح جمع آوری از مبدا نخاله های ساختمانی در این شهر خبر داد.

به گزارش شهرخبر، یحیی عیدی بیرانوند گفت: این طرح برای اولین بار در شهر خرم آباد اجرا می شود و طی آن نخاله های ساختمانی تولید شده از ساخت و سازهای سطح شهر از مبدا و در محل کارگاه ساختمانی جمع آوری و بصورت سازماندهی شده به محل مورد تایید انتقال می یابد.

وی با اشاره به ابعاد این طرح افزود: در اجرای این طرح شهرداری خرم آباد با محوریت سازمان مدیریت پسماند این شهرداری با نصب بیش از یکصد مخزن چرخ دار در محل ساختمان سازی های همشهریان اقدام به جمع آوری نخاله های ساختمانی از مبدا می نماید و با انتقال مستقیم آن به محل دفن نخاله های ساختمانی، ضمن جلوگیری از دفع غیر قانونی آنها در حاشیه راهها و انهار، از آلودگی محله ها و محل های عملیات ساختمان سازی جلوگیری به عمل می آید.

عیدی خاطرنشان کرد: پیش از این برخی افراد سودجو و بی ملاحظه طی عملیات شبانه برای کاستن از هزینه های تمام شده نخاله های ساختمانی را توسط خودروهای غیرمجاز از قبیل تراکتور حمل و در حاشیه خیابان ها، جاده ها، رودخانه ها و حاشیه شهر تخلیه می نمودند.

سرپرست شهرداری افزود: اجرای طرح مذکور از یک سو باعث کاهش اقدامات جبرانی توسط شهرداری و پاکسازی مداوم حاشیه ها و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه می شود و از سوی دیگر موجب کاهش هزینه های تمام شده خاکبرداری و دفع نخاله برای همشهریان و پیمانکاران ساختمانی نیز خواهد شد.

وی با اعلام اینکه این طرح در شهر خرم آباد آغاز گردیده است، تاکید نمود: در روزهای نخست اجرایی شدن این طرح، استقبال بی نظیری از سوی همشهریان عزیز صورت گرفته است که باعث دلگرمی کارکنان و روند شتابان این طرح خواهد شد.

عیدی اشتغالزایی این طرح را ۵۰نفر اعلام نمود و افزود: در فازهای بعدی این طرح سایت بازیافت نخاله های ساختمانی نیز در خرم آباد احداث و راه اندازی خواهد شد.

     
نام :
ایمیل :
* نظر :
Captcha