کد خبر: ۳۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۱ - ۱۶:۱۸
انبوه جمعیت، انبوه زباله؛
انبوه جمعیت فاقد آموزش و انبوه زباله گردشگران در تعطیلات یک هفته‌ای چین، ماموران بهداشت و دفع زباله این کشور را ناتوان کرده است. برخی کارشناسان چینی خواهان وضع جریمه‌های نقدی بابت ایجاد زباله از سوی گردشگران شده‌اند.

به گزارش شهرخبر و به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی انبوه گردشگران چینی در تعطیلات هفته طلایی که شامل جشن پاییزه و روز ملی بازدید از نقاط دیدنی این کشور است، چنان کوهی اززباله در مناطق توریستی این کشور تولید کرده‌اند که کارگران دفع زباله چین از جمع آوری آن ناتوان شدهاند.

به گزارش شینهوا انبوه زباله به جا مانده از گردشگران در جریان یک هفته تعطیلات طلایی، تنها در شانگهای چهار برابر بیش از میزانی بود که در روزهای عادی توسط چینیها تولید میشود. درحالی که حتی میزان تولید زباله روزانه هم با بیش از 5 تن که هر روز توسط شهروندان تولید میشود، میزان بسیار بالایی است.

مدیر شرکت بهداشت و محیط زیست ژینیی در شانگهای با اعلام این مطلب یادآور شد: «برای ما بسیار سخت است. در فضای سبزی که قبلا انبوهی از گردشگران گردآمدهاند وظایف خود را انجام دهیم.»

طبق همین گزارش بی توجهی و ناآگاهی مردم نسبت به رعایت بهداشت محیط به حدی است که تلوزیون شانگهای مادری را نشان داده که کودک خود را تشویق میکند درون یک سطل زباله ادرار کند.

طبق گزارش شینهوا کارگران مامور گردآوری زباله تنها در میدان «تیان آن من» پکن که کلانشهر این کشو راست، تنها در روز اول اکتبر بیش از 7.9 تن زباله گردآوری کردهاند که میزان آن 25 درصد از سال گذشته درهمین مدت بیشتر است.

بنا بر همین گزارش، گردشگران تنها در نوار سه کیلومتری ساحلی در سانیا واقع در استان هاینان بیش از 50 تن زباله تنها در شب فستیوال میانه پاییز از خود برجای گذاشتهاند. این میزان بالای زباله خطری جدی است که آب دریا را در معرض آلودگی به مواد آلاینده مرگباری قرار دادهاست.

این گزارش تاکید دارد که بسیاری از زبالههای جمعآوری شده، مربوط به بروشورها و کاغذهای تبلیغاتی است که توسط انواع شرکتهای تجاری به ویژه آژانسهای مسافرتی در محل پخش شده و توسط گردشگران به محیط اطراف پرتاب میشود.

حجم بالا و وسعت پراکندگی زبالههای تولید شده در چین به حدی است که برخی کارشناسان محیط زیست چین پیشنهاد کردهاند همانند جریمه رانندگی، بابت تولید زباله جریمه نقدی برای پرتاب زباله و آلودن محیط زیست وضع شود.

     
نام :
ایمیل :
* نظر :
Captcha